Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Autor: František Wágner | 21.10.2014 o 14:51 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  704x

V posledných dňoch bola medializovaná správa, že investičný fond Andreja Babiša, Hartenberg Capital kúpil spoločnosť ISCARE, a.s. Okrem iného, ISCARE v SR je stabilná spoločnosť s dobrou reputáciou. Správu ako prvý uverejnil denník SME a jeho ekonomický redaktori.

Rád by som v tejto súvislosti uviedol na pravú mieru ekonomické fakty a reálne skutočnosti o spoločnosti ISCARE, a.s. so sídlom v Bratislave. ISCARE má vážne ekonomické problémy. Podľa účtovnej závierky k 31.12.2013 bola spoločnosť platobne neschopná a v predĺžení. K tomuto obdobiu spĺňala všetky zákonné predpoklady úpadku v zmysle ust. par. 3 zákona o konkurze a reštrukturalizácii. K 10. októbru 2014 spoločnosť dlhovala Sociálnej poisťovni na zákonných odvodoch takmer 30.000 €, dnes 20.10. je to necelých 14.000 €. Podľa účtovnej závierky, spoločnosť mala viac ako 90% záväzkov z obchodného styku po lehote splatnosti. Nemenovaný dodávateľ má takmer rok nezaplatené faktúry, a až po podaní žaloby na ISCARE, spoločnosť polovicu dlhu uhradila. 

Všetko je relatívne a pravda je vždy niekde uprostred. Reputácia ISCARE je určite "dobrá", ale v prípade akvizície ISCARE, by som sa riadil porekadlom: "Nie je všetko zlato, čo sa blyští". Pri mojich analýzach, by som pri trojročnej návratnosti istiny investície (a to ešte nezarábame - reakcia na požiadavku investora zhodnotiť investíciu 10% p.a.), viac ako 500-600 tis.€ do ISCARE neinvestoval, aj to s podmienkami krytia rizík.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?